024.jpg

Program wydarzenia


Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych odbędą się 24 – 25 listopada (sobota, niedziela) 2012 roku w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie, na hali sportowej przeobrażonej scenografią w XIX-wieczny salon polski.

Program Mistrzostw obejmuje:

Wrzesień – listopad 2012

1. Warsztaty przygotowujące do udziału w wydarzeniu tanecznym „Bal w polskim salonie”. Warsztaty zorganizowane będą dla partnerów projektu - zaproszonych gości - osobowości ze świata sztuki, mediów i polityki. Goście (ok. 100 osób, 50 par) otwierać będą Mistrzostwa i Bal pięknym Polonezem, którego nauczą się na warsztatach tanecznych. Jesteśmy przekonani, że ich udział zwróci uwagę mediów i zwiększy zainteresowanie beneficjentów pośrednich.

24 - 25 listopada 2012

2. Konkurs mistrzowski - Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych w którym weźmie udział ok. 160 uczestników – tancerzy z całej Polski
Wyłonieni z nich zostaną finaliści w dwóch kategoriach wiekowych: 16 - 30 lat oraz 31+

24 listopada 2012 godz. 21:00 – 24:00

3. Wydarzenie pod nazwą "Bal w polskim salonie", z udziałem uczestników i zaproszonych gości, uczestników warsztatów. Będzie to spotkanie z urokiem i atmosferą XIX wiecznej zabawy tanecznej. Jego program oraz forma będą oparte o styl i konwenans charakterystyczny dla zabawy tego okresu. Chcemy wprowadzić uczestników Balu w świat walca, polki, mazura i poloneza. Przeprowadzić przez labirynt etykiety, zwyczajów i mód panujących w  wyższych sferach ówczesnego polskiego społeczeństwa. Stylowa aranżacja wnętrz oraz orkiestra pozwoli bezpośrednio doświadczyć uczestnikom i zaproszonym gościom atmosfery pierwszego "prawdziwego balu w polskim salonie", gdzie inspiracją jest taneczna sztuka ludowa. Bal otwiera Polonez VIP-ów. Dla Pań przygotowane zostaną karnety balowe na pierwsze 10 tańców.